Blip Pinger Flaker Facebook YouTube Twitter Kanał RSS

Tajemnice
Razem odkrywamy tajemnice, które nas otaczają.

 
  Start | Książki | UFO | Nauka | Tajemnice | Cywilizacje | Kosmos | Pogoda | Ludzie | Portal | Galerie
 

Nadzieja na wyleczenie łysienia

Najnowsze odkrycie jednej z przyczyn łysienia może okazać się przełomem, dzięki któremu w ciągu najbliższych 10 lat uda się opracować lekarstwo na jego wyleczenie. Naukowcy znaleźli komórki macierzyste mieszka włosowego, które nie rozwijają się prawidłowo na skórze głowy osób łysiejących w porównaniu do osób posiadających włosy. Opracowanie sposobu właściwego wytwarzania komórek macierzystych morze pozwolić na ponowne wyrośnięcie włosów.

Czytaj dalej   komentarze [56]   Autor: RK   06.01.2011 - 18:23  

20 razy szybsze komputery

Naukowcy odkryli chipy, które mogą sprawić, że komputery biurkowe staną się 20 razy szybsze od obecnie istniejących. To osiągnięcie może w ciągu najbliższych kilku lat rozpocząć nową erą bardzo szybkiego przetwarzania danych dla domowych użytkowników zmagających się z powolnym działaniem systemów.

Czytaj dalej   komentarze [5]   Autor: RK   03.01.2011 - 10:49  

Mózg znacznie bardziej skomplikowany niż dotąd sądzono

Badacze ze Szkoły Medycznej Uniwersytetu Stanforda odkryli, że mózg jest bardziej złożony niż wszystko co możemy sobie wyobrazić. Dzięki wykorzystaniu nowej technologi zwanej tomografią szeregową, udało się ustalić że każda synapsa działa jak sprawny mikroprocesor.

Czytaj dalej   komentarze [6]   Autor: RK   21.12.2010 - 12:21  

Obiekt na obrzeżach Układu Słonecznego ciska w kierunki Ziemi komety

Wg naukowców masywny ciemny obiekt (prawdopodobnie planeta) może znajdować się na obierzach naszego układu planetarnego. Najnowsze obliczenia sugeruję, że obiekt jest bardzo duży - nawet do czterech razy większy od Jowisza i może być odpowiedzialny za wysyłanie niektórych komet w kierunki Ziemi.

Czytaj dalej   komentarze [12]   Autor: RK   14.12.2010 - 16:32  

Odkryto obce życie na Ziemi

Naukowcy z NASA odkryli na naszej planecie istoty, które mogą żyć w miejscach o których dotychczas sądzono, że z uwagi niezwykle nieprzyjazne warunki nie może tam zaistnieć żadne życie. Odkrycie to stwarza nowe perspektywy na możliwość istnienia życia na innych planetach.

Czytaj dalej   komentarze [10]   Autor: RK   03.12.2010 - 18:25  

Na księżycu Saturna jest tlen!

Wg wczorajszych doniesień naukowców Rea (drugi pod względem wielkości księżyc Saturna) posiada cienką atmosferę wypełnioną tlenem i dwutlenkiem węgla. Odkrycie dokonane przez misję kosmiczną NASA Cassini-Huygens jest pierwszym w historii zdobytym przez statek kosmiczny bezpośrednim dowodem na istnienie tlenu w atmosferze na świecie poza Ziemią.

Czytaj dalej   komentarze [10]   Autor: RK   27.11.2010 - 13:40  

Hologram

Nowy rodzaj hologramów pozwala projektować trójwymiarowe, poruszające się obrazy bez konieczności używania okularów 3D, czy innych urządzeń wspomagających. To co do tej pory uważane było za fikcję naukową jest obecnie bliżej stania się rzeczywistością dzięki przełomowi w technologi obrazowania holograficznego 3D dokonanemu na Uniwersytecie Arizona.

Czytaj dalej   komentarze [271]   Autor: RK   26.11.2010 - 18:25  

Znaleziono pierwszą planetę poza naszą galaktyką

Dzięki co raz lepszym teleskopom ludzie są w stanie obserwować coraz dalej położone od Ziemi obiekty niebieskie. W 1990 roku odkryte zostały pierwsze planety pozasłoneczne (tzw. egzoplanety). Odkrycia dokonał polski astronom, profesor Aleksander Wolszczan. Ostatnio Europejscy astronomowie odkryli pierwszą planetę nie tylko spoza Układu Słonecznego, ale również spoza naszej galaktyki!

Czytaj dalej   komentarze [10]   Autor: RK   20.11.2010 - 15:10  

Enigma

Enigma jest maszyną szyfrującą, która używana była do szyfrowania wiadomości - początkowo przez firmy komercyjne, a następnie przez Nazistów. Złamanie jej szyfrów odegrało ogromną rolę w wygraniu II wojny światowej przez Aliantów. Odkodowanie tajnych depesz wojskowych m.in. pomogło Polakom rozpoznać wszystkie jednostki Wehrmachtu po wkroczeniu Hitlera do Polski, a Anglikom wygrać Bitwę o Anglię.

Czytaj dalej   komentarze [5]   Autor: RK   12.11.2010 - 17:45  

Długowieczność a dieta

Ludziom od zawsze marzyła się długowieczność - powszechnie znane są historie o magicznych fontannach przywracających młodość, czy odmładzających ugryzieniach wampirów. Tymczasem wyniki ostatnich badań przeprowadzonych przez profesor Cynthie Kenyon wydają się dowodzić, że aby nie tylko znacznie wydłużyć życie, ale również opóźnić starzenie, wystarczy .... zmiana diety.

Czytaj dalej   komentarze [1405]   Autor: RK   05.11.2010 - 21:41  
<< 1 2 3 4 5 6 7 >>