Blip Pinger Flaker Facebook YouTube Twitter Kanał RSS

Tajemnice
Razem odkrywamy tajemnice, które nas otaczają.

 
  Start | Książki | UFO | Nauka | Tajemnice | Cywilizacje | Kosmos | Pogoda | Ludzie | Portal | Galerie
 

Czy naukowcy znaleźli wreszcie dowód na zjawiska paranormalne?!

Nasze codzienne doświadczenia uczą nas, że czas jest liniowy - wydarzenia następują po sobie, a my pamiętamy tylko to się zdarzyło w przeszłości. Wyobraźmy sobie jak wyglądałby nasze życie, gdybyśmy byli w stanie przewidywać przyszłość - np. wiedzieć jakie pytania czekają nas na egzaminie, czy nie czeka nas jutro wypadek samochodowy, abo jakie liczby padną w losowaniu lotto.

Czytaj dalej   komentarze [13]   Autor: RK   25.10.2010 - 17:03  

UFO sterowało pociskami nuklearnymi

Byli pracownicy Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych twierdzą, że doświadczyli obecności UFO w pobliżu przechowujących broń nuklearną obiektów w których pracowali. Na konferencji w Narodowym Klubie Prasowym sześciu byłych oficerów odwoływało się do osobistych obserwacji lub raportów składanych przez podwładnych o obiektach UFO.

Czytaj dalej   komentarze [6]   Autor: RK   16.10.2010 - 15:37  

Tajemnicza wstęga na granicy Układu Słonecznego

Rok temu naukowcy z projektu IBEX ogłosili odkrycie na krańcach Układu Słonecznego czegoś w rodzaju wstęgi lub jasnego pasa w kształcie pierścienia i o zaskakująco wysokiej emisji energii. Jedna z teorii mówi, że wstęga powstała w wyniku zbliżania się naszego układu planetarnego do mającej temperaturę miliona kelwinów chmury gorących gazów [1].

Czytaj dalej   komentarze [9]   Autor: RK   07.10.2010 - 10:55  

Odkryto nadającą się do zamieszkania planetę!

Odkrycia dokonali amerykańscy astronomowie z Uniwersytetu Kalifornia i Instytutu Carnegie'go w Waszyngtonie. Naukowcy kilka dni temu powiedzieli, że planeta krąży wokół czerwonego karła Gliese 581, znajduje się w środku strefy zamieszkałej (ang. habitable zone), czy obszaru z warunkami umożliwiającymi zaistnienie życie i ma najbardziej optymalne warunki do życia ze wszystkich planet poza Ziemią! Planetę nazwano Gliese 581g.

Czytaj dalej   komentarze [11]   Autor: RK   30.09.2010 - 15:46  

Istnienie drugiej gwiazdy w Układzie Słonecznym potwierdzone?!

Hiszpańscy naukowcy twierdzą, że odkryli w pobliżu Plutona brązowego karła. Obiekt gwiazdopodobny, który astronomowie nazwali "G1.9" ma być prawie dwukrotnie większy od Jowisza i znajdować się zaraz za planetą karłowatą jaką jest Pluton. Czyżby więc pogłoski o Nibiru, czy Planecie X zaczęły się sprawdzać?

Czytaj dalej   komentarze [21]   Autor: RK   28.09.2010 - 13:48  

Długowieczność Japończyków - zagadka rozwiązana!

Japonia jest krajem w którym wielu ludzi dożywa 100 lat. Wg statystyk w Japonii mieszka obecnie ponad 40 tyś. ludzi powyżej 100 roku życia (z czego prawie 5 tyś. w Tokio)! To absolutny fenomen na skalę świata, nic więc dziwnego że Japonię zaczętą nazywać krajem długowieczności, a jako jej przyczynę wysuwano najróżniejsze hipotezy.

Czytaj dalej   komentarze [11]   Autor: RK   20.09.2010 - 10:54  

Kanał na YouTube

Portal Tajemnice Stworzyliśmy dla naszej strony własny kanał na YouTube - TajemniceTV. Będziemy starali się zamieszczać na nim ciekawe i wartościowe materiały wideo związane z tematyką strony. Jeżeli posiadacie ciekawe nagrania, prześlijcie je do nas na adres tajemnice@estrefa.net, a chętnie umieścimy je na naszym kanale. Na początek zapraszamy do obejrzenia filmu promującego naszą stronę:

Czytaj dalej   komentarze [5]   Autor: RK   02.09.2010 - 09:49  

W 2012 roku w Ziemię uderzy gigantyczna burza słoneczna

Astronomowie przewidują, że masywna burza słoneczna uderzy w Ziemię w 2012 roku z siłą porównywalną do wybuchu 100 milionów bomb wodorowych. Ten sztorm słoneczny ma potencjał do zniszczenia sieci elektrycznej całej planety! Podobne burze zdarzały się w 1859 i 1921 roku niszcząc linie telefoniczne na ogromną skalę i powodując światowy chaos. Nadchodzący sztorm może wyrządzić znacznie większe szkody

Czytaj dalej   komentarze [17]   Autor: RK   01.09.2010 - 15:43  

Odkryto układ planetarny podobny do Układu Słonecznego

Astronomowie odkryli najliczniejszy układ planetarny poza Układem Słonecznym, który może posiadać nawet 7 planet orbitujących wokół gwiazdy położonej 127 lat świetlnych od Ziemi. Jeżeli odkrycie się potwierdzi, będzie to najliczniejszy system egzoplanet jaki kiedykolwiek znaleziono.

Czytaj dalej   komentarze [2]   Autor: RK   28.08.2010 - 14:17  

Odkryto pierwszy pozasłoneczny system z kilkoma planetami

Naukowcy odkryli do tej pory wiele układów planetarnych i egzoplanet, czyli planet poza naszym Układem Słonecznym. Jednak po raz pierwszy (korzystając z metody tranzytów) znaleziono układ w którym wokół gwiazdy krąży więcej niż jedna planeta. Odkrycia dokonała sonda Kepler (na rys. po prawej) poszukując okresowych tranzytów planet.

Czytaj dalej   komentarze [5]   Autor: RK   28.08.2010 - 10:08  
<< 1 2 3 4 5 6 7 >>