Blip Pinger Flaker Facebook YouTube Twitter Kanał RSS

Tajemnice
Razem odkrywamy tajemnice, które nas otaczają.

 
  Start | Książki | UFO | Nauka | Tajemnice | Cywilizacje | Kosmos | Pogoda | Ludzie | Portal | Galerie
 

Drzewa na Marsie

Naukowcy z NASA pokazali ostatnio zdjęcia powierzchni Marsa (patrz rys. 1) wykonane przez próbnik NASA. Możemy na nich podziwiać bajkowy krajobraz wydm, których grzbiety porasta coś co przypomina nieco naszą roślinność, może krzaki albo drzewa. Co tak na prawdę przedstawiają zdjęcia Czerwonej Planety?

Czytaj dalej   komentarze [10]   Autor: RK   26.08.2010 - 17:22  

Zmiany klimatyczne z perspektywy historycznej

Badania klimatu na Ziemi w przeszłości pokazują, że był on (i jest do tej pory) mocno zróżnicowany i cykliczny. Najbardziej charakterystyczną cechą klimatu ziemskiego jest występowanie zlodowaceń (glacjałów), podczas których znaczne obszary Ziemi zostają skute lodem oraz pojawiających się pomiędzy nimi okresów z cieplejszą temperaturą, dzięki której lodowce ustępują (interglacjał).

Czytaj dalej   komentarze [8]   Autor: RK   22.08.2010 - 18:15  

Wiara w UFO

Ludzi można podzielić na wierzących i niewierzących w UFO. Tymczasem UFO tak naprawdę nie ma nic wspólnego z wiarą. Czy można powiedzieć np. że „wierzę w samochód” albo „ nie wierzę w drzewo”? Brzmi to oczywiście komicznie, bo samochód i drzewo są obiektami o których mamy pewność, że istnieję, a więc nie wymagają one naszej wiary.

Czytaj dalej   komentarze [8]   Autor: RK   26.07.2010 - 14:06  

Witamy

Po lekkim przestoju, nasz portal Tajemniczy Świat (już pod nową nazwą "Tajemnice") znowu startuje. Będziemy starali się regularnie serwować Wam nowe artykuły i informacje. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin. Zostańcie z nami!

Czytaj dalej   komentarze [2]   Autor: [M]aniek   11.07.2010 - 11:53  

Spirala

Rankiem 9 grudnia 2009 roku, na norweskim niebie można było obserwować interesujące zjawisko. Wyglądało to jak scena z filmu fantastycznego. Zjawisko to przypominało otwarcie portalu do innego świata. Okazało się jednak, że prawda jest bardziej przyziemna, a niezwykła spirala jest najprawdopodobniej efektem nieudanej próby wystrzelenia rosyjskiego pocisku balistycznego.

Czytaj dalej   komentarze [10]   Autor: [M]aniek   15.12.2009 - 14:30  

Reinkarnacja

Czy śmierć jest końcem naszej zabawy w życie? Jeżeli nie, to co nas czeka, kiedy odejdziemy z tego świata? Odpowiedzi na te pytania próbuje się udzielać nieustannie. To właśnie one są jedną z przyczyn powstawania wszelkich religii. Ludzie na całym świecie mają swoją własną wizję tego, co jest po śmierci. Jedną z ciekawszych odpowiedzi na pytanie "co dalej", jest reinkarnacja. Czy nie cudownie byłoby przeżyć kolejne życie będąc kimś innym?

Czytaj dalej   komentarze [13]   Autor: [M]aniek   07.12.2009 - 11:38  

Podróże w czasie

Wszyscy jesteśmy podróżnikami. Nieustannie przemieszczamy się w czasie i przestrzeni. O ile kierunek ruchu w przestrzeni możemy obrać samodzielnie, to nasze podróże w czasie odbywają się jedynie ku przyszłości. Czy zdołamy kiedyś wyrwać się z tej czasowej pułapki i zmienić kierunek swej podróży? Czy uda nam się cofnąć w czasie? Gdyby ktoś tego dokonał, otworzyłyby się przed nim niezwykłe możliwości.

Czytaj dalej   komentarze [10]   Autor: [M]aniek   01.12.2009 - 12:01  

Egzoplanety

Słońce to nie jedyna gwiazda, wokół której krążą planety. Do tej pory naukowcy potwierdzili istnienie ponad 400 planet poza naszym układem, noszą one miano egzoplanet. Wszyscy mają nadzieję, że badania prowadzone w tym kierunku, doprowadzą kiedyś do odkrycia drugiej Ziemi. Niestety zobaczenie pozasłonecznej planety przez teleskop, jest bardzo trudne i w większości przypadków niemożliwe. W jaki zatem sposób astronomowie dokonują swoich odkryć?

Czytaj dalej   komentarze [4]   Autor: [M]aniek   28.11.2009 - 12:57  

Eksperyment z podwójną szczeliną

Świat jest dziwniejszym miejscem niż się wydaje. Fizycy już od dawna zdają sobie z tego sprawę. Jednym z najsłynniejszych eksperymentów, który od lat spędza im sen z powiek, jest eksperyment z podwójną szczeliną. O wersji tego eksperymentu, przeprowadzonej z udziałem światła, uczono nas w szkole. Istnieje jednak inna wersja, w której przez szczelinę przechodzą pojedyncze elektrony. Gdy to się dzieje, zaczynają dziać się cuda.

Czytaj dalej   komentarze [11]   Autor: [M]aniek   26.11.2009 - 11:01  

Sygnał od obcych

Liczba gwiazd we wszechświecie sprawia, że wszelkie próby oszacowania liczby zaawansowanych technicznie cywilizacji w kosmosie, wskazują iż powinno ich być bardzo dużo. Ponadto wszechświat bez form życia byłby bardzo nudnym miejscem. Jeżeli istnieje duża liczba cywilizacji pozaziemskich, to powinniśmy trafić już na jakiś ślad ich egzystencji. Dlaczego tak się nie stało? Może źle szukamy, a może nikogo tam nie ma? A co jeśli otrzymaliśmy znak, ale go zignorowaliśmy?

Czytaj dalej   komentarze [28]   Autor: [M]aniek   25.11.2009 - 01:00  
<< 1 2 3 4 5 6 7 >>