Blip Pinger Flaker Facebook YouTube Twitter Kanał RSS

Tajemnice
Razem odkrywamy tajemnice, które nas otaczają.

 
  Start | Książki | UFO | Nauka | Tajemnice | Cywilizacje | Kosmos | Pogoda | Ludzie | Portal | Galerie
 

Czym są kręgi zbożowe?

Tajemnicze wzory powstają na polach całego świata. Zachwycają swym pięknem i doskonałością wykonania. Kto je tworzy i w jakim celu? Na to pytanie nie potrafimy jednoznacznie odpowiedzieć. Za chwilę spróbujemy ustalić pochodzenie kręgów zbożowych. Prześledzimy kilka możliwości odnośnie autorów i celu, w jakim mogą oni wykonywać wzory w zbożu. Być może nasze rozważania przybliżą nas choć trochę do rozwikłania tej niezwykłej tajemnicy.

Czytaj dalej   komentarze [7]   Autor: [M]aniek   23.11.2009 - 18:08  

Śladami programu Apollo

W latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku, Stany Zjednoczone toczyły zażarty bój o kosmos ze Związkiem Radzieckim. USA pozostawało w tyle. Rosjanie jako pierwsi umieścili satelitę na orbicie, a następnie również jako pierwsi, wysłali człowieka w przestrzeń kosmiczną. Amerykańskie władze musiały szybko podjąć stosowne kroki, jeżeli Stany Zjednoczone miały dominować w dziedzinie podboju kosmosu. Podjęto decyzję o locie na Księżyc.

Czytaj dalej   komentarze [4]   Autor: [M]aniek   21.11.2009 - 14:01  

Prędkość światła

Jeżeli w przyszłości ludzie będą chcieli odbywać dalekie loty kosmiczne, napotkają na pewien problem. Jest nim prędkość światła. To ograniczenie, które musi zostać pokonane, jeżeli chcemy badać odległe zakątki Wszechświata. Jeżeli nie przekroczymy prędkości światła, eksploracja kosmosu stanie się niezwykle trudna. Czy ludzkość poradzi sobie z tym problemem?

Czytaj dalej   komentarze [10]   Autor: [M]aniek   19.11.2009 - 23:36  

Co kryją obrazy?

Przeglądając strony internetowe natykamy się na setki różnego rodzaju zdjęć. Niektóre z nich oglądamy z zaciekawieniem, na inne nie zwracamy uwagi. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że zarówno te interesujące, jak i te mało ciekawe obrazy, mogą zawierać ukryte informacje, których nie sposób zobaczyć gołym okiem. Za chwilę dowiemy się, w jaki sposób dostrzec to co niedostrzegalne.

Czytaj dalej   komentarze [10]   Autor: [M]aniek   18.11.2009 - 18:33  

Zdjęcia UFO - część 1

Prezentujemy porcję zdjęć Niezidentyfikowanych Obiektów Latających. Jak sama nazwa wskazuje, za każdym razem gdy ktoś widzi obiekt na niebie i nie wie co to jest, może powiedzieć, że widzi UFO. Nazwa ta jest jednak używana nieprawidłowo przez większość ludzi, którzy pod tym pojęciem widzą jedynie statki obcych cywilizacji. Poniżej prezentujemy zdjęcia dziwnych obiektów, zaobserwowanych na całym świecie.

Czytaj dalej   komentarze [7]   Autor: [M]aniek   16.11.2009 - 10:46  

Jest woda na Księżycu!

Dzisiaj przed całą ludzkością otworzyły się zupełnie nowe możliwości. NASA ogłosiła, że na księżycu znajdują się pokaźne ilości wody. Jest to najważniejsza substancja jaką znamy, znacznie cenniejsza niż złoto. Odkrycie wody stwarza przed nami realną szansę założenia bazy na naszym satelicie. Księżyc wraca na celownik naukowców z całego świata.

Czytaj dalej   komentarze [5]   Autor: [M]aniek   14.11.2009 - 09:47  

Fobos i jego tajemnice

Kosmos nieustannie nas zaskakuje. Szczególnie wiele emocji dostarcza nam badanie Marsa, na którym co chwila znajdujemy coś co wzbudza kontrowersje na całej planecie. A to skała wyglądająca jak czaszka, a to twór przypominający twarz. Okazuje się, że nie tylko Czerwona Planeta ma swoje sekrety. Równie ciekawy wydaje się być jeden z jej księżyców, Fobos.

Czytaj dalej   komentarze [5]   Autor: [M]aniek   13.11.2009 - 15:12  

Asteroida prawie uderzyła w Ziemię!

Wielkie kamienie z kosmosu świszczą nam nad głowami. Kilka dni temu, 6 listopada o godzinie 22:30 polskiego czasu, jedna z asteroid, oznaczona jako 2009 VA, o włos minęła naszą planetę. Miała średnicę 7 metrów i przeleciała w odległości 14 tysięcy kilometrów od Ziemi. Jej obecność została wykryta 15 godzin przed zbliżeniem. Obiekt tych rozmiarów nie spowodowałby zniszczeń na skalę światową, ale pozwala sobie uprzytomnić na jakie ryzyko jesteśmy wystawieni.

Czytaj dalej   komentarze [2]   Autor: [M]aniek   11.11.2009 - 16:54  

Przygody Archimedesa

Król Syrakuz Hieron z zainteresowaniem oglądał dostarczoną przez złotnika koronę. Była piękna. wykonana na specjalne zamówienie króla, ciężka, misternie rzeźbiona, lśniła jasnożółtym blaskiem w świetle promieni słonecznych, wpadających przez okno do komnaty. Złotnik otrzymał złoto na odlew korony ze skarbca królewskiego i ciężar wydanego złota równał się ciężarowi korony, ale król Hieron był podejrzliwy.

Czytaj dalej   komentarze [6]   Autor: [M]aniek   11.11.2009 - 14:35  

Czy jesteśmy sami?

Jakie jest prawdopodobieństwo tego, że nie jesteśmy sami we wszechświecie? Jeżeli obcy istnieją to dlaczego nie wylądowali jeszcze przed Białym Domem? Jakimi zasadami kierują się kosmiczne cywilizacje? Czy pozostali mieszkańcy wszechświata odwiedzają naszą planetę? Czy mamy na to dowody? To tylko niektóre z pytań, na które poszukamy odpowiedzi w niniejszym artykule.

Czytaj dalej   komentarze [17]   Autor: [M]aniek   09.11.2009 - 15:33  
<< 1 2 3 4 5 6 7 >>