Blip Pinger Flaker Facebook YouTube Twitter Kanał RSS

Tajemnice
Razem odkrywamy tajemnice, które nas otaczają.

 
  Start | Książki | UFO | Nauka | Tajemnice | Cywilizacje | Kosmos | Pogoda | Ludzie | Portal | Galerie
 

Ewolucja gatunków

Dlaczego ptaki mają skrzydła, a węże nie mają nóg? Dlaczego jeż ma kolce, a kwiaty są kolorowe? I dlaczego ludzkie mózgi są tak wielkie? Za wszystkie te cechy odpowiedzialna jest ewolucja. Ten fascynujący, ale i genialny w swej prostocie, proces, doprowadził do nieprawdopodobnej różnorodności wśród gatunków. Piękno przyrody zawdzięczamy ewolucji. Oto jak ona działa.

Czytaj dalej   komentarze [3]   Autor: [M]aniek   06.11.2009 - 11:21  

Sawanci - ludzie z niezwykłym umysłem

Potrafią wykonywać skomplikowane obliczenia matematyczne, zapamiętywać książki telefoniczne, zagrać z pamięci utwór muzyczny usłyszany wcześniej tylko raz, jednocześnie jednak nie umieją samodzielnie zawiązać sznurowadeł. Kim są ci niezwykli ludzi? Jak to możliwe, że mają tak unikatowe zdolności, a jednocześnie nie radzą sobie z prostymi czynnościami? Za chwilę poznamy odpowiedzi na te pytania.

Czytaj dalej   komentarze [6]   Autor: [M]aniek   02.11.2009 - 21:34  

Kręgi zbożowe - galeria

Stworzone przez pozaziemską cywilizację, a może wygniecione przez ludzi za pomocą deski i sznurka? Spory na temat tego czym są kręgi zbożowe trwają. Niektórzy uważają, że kręgi wygniecione w zbożu zawierają przekaz dla ludzkości, ale czy jest tak w rzeczywistości? Czymkolwiek by one nie były, jest tylko jedna pewna rzecz dotycząca kręgów zbożowych: są niezwykle piękne. Poniżej prezentujemy galerię tych tajemniczych dzieł sztuki.

Czytaj dalej   komentarze [12]   Autor: [M]aniek   02.11.2009 - 13:21  

Jak działa ludzkie oko?

Wzrok jest najważniejszym ze zmysłów. Wyobraźcie sobie, jaki byłby świat, bez tego narządu. Wszechogarniająca ciemność. Nigdy nie zobaczylibyśmy piękna otaczającego nas świata. Bez wzroku życie byłoby o wiele nudniejsze. Każdy z nas nieustannie korzysta z oczu, ale mało kto zdaje sobie sprawę, w jaki sposób te cudowne przyrządy funkcjonują. Pora odkryć ich sekrety. Za chwilę przekonamy się na własne oczy jak działają... oczy.

Czytaj dalej   komentarze [12]   Autor: [M]aniek   31.10.2009 - 16:04  

UFO konferencja

Zastanawiacie się czy istoty z innych planet nas odwiedzają? Może latają tuż nad naszymi głowami, a my ich nie zauważamy? Jeżeli szukacie odpowiedzi na tego typu pytania, to musicie zobaczyć wystąpienie meksykańskiego badacza UFO, Jaime Maussan'a, na konferencji poświęconej tematyce latających spodków. Zaprezentował on niezwykle ciekawe filmy i zdjęcia, które powinien zobaczyć każdy pasjonat zjawisk niewyjaśnionych.

Czytaj dalej   komentarze [7]   Autor: [M]aniek   30.10.2009 - 15:18  

Albert Einstein

Kiedy tylko słyszymy słowo "geniusz", na myśl natychmiast przychodzi nam nazwisko Einstein. Człowiek ten, uznawany za najwybitniejszy umysł w dziejach, na zawsze odmienił nasze spojrzenie na świat. Ale jaki w rzeczywistości był Albert Einstein? Opowieść o tym niesamowitym człowieku pozwala uświadomić sobie problemy jakie napotykał, oraz metody jakimi je rozwiązywał. Wszak bycie geniuszem, to posiadanie nadludzkiej zdolności do rozwiązywania problemów.

Czytaj dalej   komentarze [7]   Autor: [M]aniek   29.10.2009 - 11:23  

Big Bang - polski film o UFO

Zastanawialiście się kiedyś co by się stało, gdyby w 1986 roku w jednej z polskich wsi wylądował latający spodek? Jeżeli nie, to będziecie mieli okazję na własne oczy przekonać się o tym, oglądając genialny film o wiele mówiącym tytule "Big Bang". Myśleliście, że Polacy nie umieją robić filmów science fiction? Otóż okazuje się, że umieją, a gdy już się za to wezmą, to wychodzą im wspaniałe produkcje!

Czytaj dalej   komentarze [3]   Autor: [M]aniek   27.10.2009 - 20:42  

Cywilizacja Majów

Majowie byli ludem o bogatej kulturze i wiedzy na temat świata. Ich życie i cywilizacja jaką stworzyli, fascynuje do dziś. Ruiny budowli, stanowiące pozostałość po społeczności Majów, wzbudzają podziw ludzi na całym świecie. Mimo wszystkich swoich zaleta, Majowie nie przetrwali jednak próby czasu. Jaką spuściznę po sobie pozostawili i co doprowadziło do upadku tej wspaniałej cywilizacji?

Czytaj dalej   komentarze [8]   Autor: [M]aniek   27.10.2009 - 14:25  

Wszechświat jest zamieszkały!

Posiadamy niepodważalny dowód na to, że we wszechświecie istnieje życie. Niniejszy artykuł pozwoli Ci przekonać się o tym. Znajdziesz tu opis planety, która zamieszkana jest przez istoty inteligentne. Pomyślisz pewnie, że opis ten jest wymyślony, ale zapewniam, że jest prawdziwy. Mało tego, gwarantuję Ci, że po przeczytaniu tego tekstu, sam nie będziesz miał najmniejszych wątpliwości co do tego, że opisywana tu planeta, istnieje w rzeczywistości.

Czytaj dalej   komentarze [13]   Autor: [M]aniek   25.10.2009 - 09:48  

Wszechświat jest wielki

Zastanawialiście się kiedyś, jak wielki jest wszechświat? Ile gwiazd się w nim mieści? Jak wiele jest galaktyk? Jeżeli chcecie poznać odpowiedzi na te i inne pytania, to za chwilę będziecie mieli okazję. Dwa krótkie filmy prezentowane poniżej, pozwolą Wam lepiej zrozumieć naturę kosmosu. Czy jesteśmy sami we wszechświecie? Po obejrzeniu poniższych materiałów, odpowiedź na to pytanie staje się o wiele łatwiejsza.

Czytaj dalej   komentarze [4]   Autor: [M]aniek   22.10.2009 - 23:44  
<< 1 2 3 4 5 6 7 >>